Algi morskie cenione są od wieków za niezwykłe właściwości oraz skład pełny witamin i minerałów, tak bardzo potrzebnych naszej skórze. Ich nieprzeciętny status wynika głównie z tego, że czerpią one energię ze słońca i morza, co nie jest przecież typowe dla wielu roślin. Ich szczególne właściwości zostały docenione już dawno temu w kosmetyce.

Naturalne kosmetyki z alg bardzo skutecznie radzą sobie z procesem starzenia się skóry. Czynią ją bardziej delikatną i miękką. Pomagają również w walce z trądzikiem oraz alergiami. Kosmetyki z alg są zazwyczaj bardzo delikatne, dzięki czemu mogą byś stosowane przez osoby z bardzo wrażliwą skórą. Mogą być dobrym uzupełnieniem kuracji stosowanych przy najbardziej powszechnych problemach skórnych. Specjaliści potwierdzili również, że algi morskie to dobry sprzymierzeniec na polu walki z cellulitem. 

Na rynku dostępny jest cały szereg kosmetyków z alg. Możemy zakupić kosmetyki fair trade takie jak na przykład mydła z alg, które działają  rewitalizująco, detoksykująco i nawilżająco. Wspomagają one oczyszczanie skóry, stymulują syntezę kolagenu i pozytywnie wpływają na ogólną elastyczność skóry. Popularne są również peelingi z alg, które w ekspresowym tempie  rozjaśniają skórę i czynią ją bardziej świeżą i miękką. Kupując taki peeling z alg morskich możemy urządzić własny salon SPA w zaciszu swojego domu. Delikatny zapach kosmetyków z alg pozwoli nam zrelaksować się po ciężkim dniu, a nasza cera będzie nam wdzięczna za takie traktowanie. Warto pozwolić sobie na taki mały luksus, zwłaszcza w czasach koronawirusowej pandemii. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *