Edit

Zawód konsultantki kosmetycznej cieszy się w Polsce dość dużą popularnością. Stanowi on atrakcyjną propozycję dla wszystkich osób, które cenią sobie niezależność oraz elastyczny czas pracy. Co więcej, profesja ta gwarantuje możliwości rozwoju zawodowego oraz uzyskiwania stałych dochodów dla wszystkich zainteresowanych osób. Konsultantkami kosmetycznymi mogą zostać wszystkie dziewczyny, które ukończyły 16 rok życia. nie stoi na przeszkodzie aby zawód ten wykonywały również panie w bardziej sędziwym wieku. Liczy się tu przecież głównie siła przebicia, umiejętności interpersonalne i posiadanie żyłki do sprzedaży, a nie to do jakiej grupy wiekowej należy dana osoba.

Osoby zainteresowane rozwojem zawodowym w branży kosmetycznej mogą rozpocząć swoją drogę na dwa sposoby. Większość nowych dziewczyn zgłasza się do lokalnej przedstawicielki firmy kosmetycznej. Bardziej doświadczona konsultantka kosmetyczna rekomendują ją i przyjmuje do swojego zespołu. Osoby, które nie znają żadnej konsultantki mogą zgłosić chęć współpracy poprzez stronę internetową danej firmy kosmetycznej. Próg wejścia jest stosunkowo niski – trzeba opłacić jedynie koszt wpisowego, który nie jest duży.

Czołowe firmy oferują trzy główne rodzaje współpracy swoim konsultantkom. W każdym przypadku to od nich samych oraz ich zaangażowania zależy, na którym stopniu kariery się znajdują oraz jakie uzyskują dochody co miesiąc. Każda początkująca konsultantka firmy kosmetycznej zaczyna zwykle od najbardziej prostego sposobu, czyli kupuje kosmetyki na potrzeby własne z odpowiednią zniżką oraz kosmetyki przeznaczone do dalszej sprzedaży, na których zarabia co najmniej 20%. Co istotne, gdy dana konsultantka zamawia kosmetyki (takie jak na przykład peelingi, masła do ciała czy mydła naturalne)itp.) ma ona przywilej zapłaty za kosmetyki w ciągu 14 dni oraz prawo do specjalnych zniżek dla Klubowiczów. Ponadto może ona zapraszać do współpracy nowe osoby i budować w ten sposób własny zespół sprzedażowy. Wraz z biegiem czasu i wzrostem umiejętności dana konsultantka kosmetyczna zwiększa swoje zarobki oraz zmienia model pracy. Najbardziej doświadczone konsultantki korzystają już zazwyczaj z dochodu pasywnego, co stanowi niemałą zachętę i motywacje dla tych, które dopiero zaczynają karierę.