Na krajowym rynku pracy możemy znaleźć dość sporo ofert pracy dodatkowej. Jednymi z najbardziej atrakcyjnych i konkretnych są oferty pracy w charakterze konsultantki firmy kosmetycznej. Praca ta jest postrzegana głównie jako zajęcie dla kobiet, ale zdarza się, że w charakterze konsultantów pracują również mężczyźni.

Warto pamiętać o tym, że marki kosmetyczne nie zwracają uwagi na płeć osób, z którymi współpracują na tym polu. Warunki zatrudnienia jakie ma zwykle konsultantka firmy kosmetycznej przyciągają wszystkich bez względu na płeć. Osoba decydująca się na współpracę z firmą kosmetyczną zyskuje cały wachlarz korzyści, atrakcyjne warunki naliczania wypłaty, możliwość szkoleń i rozwoju zawodowego. Dużą korzyścią w pracy w charakterze konsultanta lub konsultantki jest duża niezależność. Każda osoba pracująca w tym fachu samodzielnie zarządza swoim czasem, dzięki czemu cała jej praca jest w pełni elastyczna.

Dużym plusem pracy są również darmowe katalogi oraz próbki produktów kosmetycznych. Konsultant czy też konsultantka kosmetyczna otrzymuje bezpłatne produkty takie jak na przykład masło do ciała z alg, peeling z alg, mydła z algami oraz inne kosmetyki z algami. Dzięki takim próbkom nie ma większego problemu z zaprezentowaniem nowych produktów, co znacznie ułatwia pracę każdej osoby pracującej w tym zawodzie. Tak forma pracy jest doskonała propozycją dla wszystkich osób, które są dobrze zorganizowane i odpowiednio zarządzają swoim czasem. Wysoka elastyczność pracy w charakterze konsultanta lub konsultantki kosmetycznej sprawia, że pracę tą mogą podjąć wszystkie sumienne osoby.