Wbrew powszechnym mniemaniom praca konsultantki to nie tylko sprzedaż kosmetyków, ale również doradztwo i pomoc przy problemach związanych z urodą. Profesjonalne konsultantki pomagają swoim klientkom dobrać kosmetyki, które będą odpowiednie do ich indywidualnej specyfiki skóry, włosów itd. Zdecydowanymi plusami pracy jako konsultantka firmy kosmetycznej są klarowne zasady oraz możliwość uzyskania całkiem niezłych dochodów – są one w pełni zależne od tego ile włożymy wysiłku w realizację celów.

Początkująca konsultantka kosmetyczna otrzymuje zazwyczaj katalogi, w których prezentowane są dostępne produkty danej marki. Ma też najczęściej do dyspozycji cały szereg próbek kosmetyków, takich jak na przykład kosmetyki z alg, peelingi czy mydła naturalne. Jednym z jej głównych obowiązków jest dotarcie do jak największego grona osób, które mogą być potencjalnymi klientami. Przed rozpoczęciem pracy każda konsultantka przechodzi szkolenie z polityki handlowej danej firmy kosmetycznej. Poza tym może dodatkowo rozwijać swoje umiejętności sprzedażowe w trakcie szkoleń prowadzonych przez firmę.

Doświadczone konsultantki kosmetyczne, które osiągną bardzo wysokie wyniki sprzedażowe, zaczynają zwykle zajmować się również rekrutacją nowych konsultantek. Przyczynia się to do zwiększenia ich zarobków, dlatego że, mają one swój udział w ogólnym obrocie generowanym przez grupę konsultantek, które zwerbowała.

Jeżeli sprawdzisz się jako skuteczna konsultantka, a Twoje wyniki sprzedażowe osiągną bardzo wysoki poziom, wówczas możesz, oprócz swoich działań sprzedażowych, rozpocząć rekrutację nowych konsultantek, które podobnie jak Ty na początku będą zapoznawać się z tajnikami sprzedaży bezpośredniej oraz profesjonalnego doradztwa kosmetycznego. Wówczas Twoje zarobki mogą znacznie wzrosnąć, a wszystko w zależności od ogólnego obrotu posiadanej pod sobą grupy konsultantek.
Aby zostać konsultantką kosmetyczną nie trzeba dziś nawet wychodzić z domu. Wystarczy komputer z dostępem do internetu. Rejestracja jest zazwyczaj darmowa i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami.