Wraz z wiekiem zwiększają się wymagania naszej skóry, dlatego pielęgnacja cery dojrzałej stanowi dużo większe wyzwanie niż pielęgnacja skóry młodej. Cera kobiet, które przekroczyły wiek 40+ wymaga pielęgnacji dopasowanej do jej specyfiki, dlatego krem 40+ powinien przede wszystkim wspomagać odbudowę włókien kolagenowych i elastynowych. Dobre kremy z tej grupy to kosmetyki zawierające retinol oraz estry witaminy C, które skutecznie docierają do najgłębszych warstw skóry. Ponadto, skóra kobiet dojrzałych traci wilgoć, przez co staje się dużo bardziej czuła na czynniki zewnętrzne.

Naturalny proces starzenie się skóry sprawia, że już po przekroczeniu 30 lat życia na twarzy zaczynają się pojawiać pierwsze zmarszczki mimiczne. Dzieje się tak dlatego, że skóra zaczyna tracić swoją elastyczność i naturalne zgięcia na twarzy utrwalają się w postaci zmarszczek. W wieku 40+ zmarszczki te zaczynają być jeszcze bardziej widoczne. Widać je już nie tylko wtedy gdy dana osoba wykonuje ruchy mimiczne twarzy. Ponadto, zaczynają pojawiać się zmarszczki biologiczne. Są one bardziej głębokie, a powstają głównie przez to, że włókna kolagenowe i elastynowe stają się coraz słabsze. Nie bez znaczenia jest również fakt, że mięśnie zaczynają tracić swoją objętość, co skutkuje pojawieniem się kolejnych wgłębień, zwłaszcza w okolicach ust, oczu oraz policzków. Widocznych jest więc też coraz więcej przebarwień na skórze.

Dobry peeling z alg musi wzmacniać włókna kolagenu i elastyny, dzięki czemu zmarszczki się nie pogłębiają . Trzeba pamiętać o tym, że peelingi nie dają natychmiastowego efektu. Ich działanie może być widoczne nawet dopiero po upływie trzech miesięcy. Skuteczny naturalny kosmetyk dla kobiet po 40 powinien składać się głównie z retinolu oraz estrów witaminy C, które działają przeciwzmarszczkowo. Jeśli nie wiesz jaki kosmetyk dobrać zwróć się po fachową pomoc jaką może zapewnić ci konsultantka firmy kosmetycznej. Profesjonalna konsultantka kosmetyczna bez większych problemów dobierze środki dopasowane do Twojego rodzaju cery.